Loading...
Druhy jógy 2018-03-06T21:33:48+00:00

KLASICKÁ HATHAJÓGA

Hathajóga je ideální cvičení pro každého, kdo chce protáhnout své tělo, zklidnit svou mysl a odpočinout si od každodenního stresu. Cílem není podání výkonu ani spálení kalorií, není to soutěž o co nejkrkolomnější pozici. Hathajóga vytváří prostor pro vědomou práci s tělem, dechem a myslí. Pravidelné cvičení může vyřešit spousty zdravotních obtíží, zvýšit vitalitu, tělesnou pružnost a přináší celou řadu dalších benefitů. Stačí jen chtít a hathajóga vám může otevřít oči na mnoha dalších úrovních.

TĚHOTENSKÁ JÓGA

Poupravená klasická jóga s ohledem na bezpečí a komfort jak nastávající maminky, tak rostoucího dítka. Vedle protažení a posílení částí těla, které jsou s rostoucím bříškem extrémně namáhány, pomáhá odstranit napětí a stres. Naučí vás v krátkém čase nabrat síly a odpočinout si a také správně dýchat a uvolnit tělo, což je velmi důležité pro porod. Jógu je jako jedno z mála cvičení vhodné začít praktikovat i v těhotenství, a to pro svou flexibilitu a nenáročnost (vyjma 11. – 15. týdne těhotenství, kdy doporučuji cvičení vzhledem k vysokému riziku spontánních potratů úplně vynechat).

HORMONÁLNÍ

JÓGOVÁ

TERAPIE

Kdy konzultujeme s lékařem?

krátce po operaci ● v těhotenství ● náctiletí s nedokončeným hormonálním vývojem a bez potíží ● rakovina prsu ● velký myom ● pokročilá endometrióza ● hyperfunkce štítné žlázy ● nediagnostikovaná bolest v břišní dutině.

HJT spojuje prvky jógy a dalších technik. Toto dynamické zdravotní cvičení přináší efektivní výsledky při harmonizaci hormonálního systému. HJT Funguje na principu aktivizace žláz s vnitřní sekrecí. Ty jsou často klíčové pro hormonální rovnováhu celého těla. Tento logický princip je tedy vhodný i pro ryzí pragmatiky, neboť výsledky HJT jsou dobře měřitelné a první změny se často dostavují již po pár týdnech pravidelného cvičení. Ačkoli se jedná o cvičení dynamické, jeho zvládnutí není podmíněno ani fyzickou zdatností ani předcházející znalostí jógy.

Speciálně upravená sestava pro prevenci vzniku diabetu nebo jako přírodní (doplňková) léčba diabetu I. i II. typu. Pravidelné cvičení sestavy vede ke snížení hladiny cukru v krvi. Je přírodní a celostní metoda k harmonizaci hormonálního systému, která se zaměřuje primárně na aktivaci slinivky břišní. Vedle ní stimuluje také játra, štítnou žlázu a další žlázy s vnitřní sekrecí. Cvičení má za následek snížení glykemické úrovně, znovuaktivování tvorby inzulinu ve slinivce a zlepšení zdraví v mnoha oblastech (např. zlepšení oblastí, které bývají poškozeny v souvislosti s diabetem jako zrak, ledviny, krevní tlak).

HJT pomáhá u širokého spektra „ženských potíží“, jako je nepravidelný cyklus, premenstruační syndrom, problémy s otěhotněním, polycystické vaječníky apod. Přispívá k vyrovnávání či zvyšování hormonální hladiny jako důsledku snížené aktivity štítné žlázy. Dalším přínosem může být posunutí nástupu menopauzy a zmírnění nepříjemných symptomů, jež jsou s ní spjaty (uveďme např. návaly horka a pocení, nespavost, změny nálad, snížení libida a změnu hmotnosti). Obecně cvičení HJT zlepší celkový zdravotní stav, pružnost těla a pomáhá řešit problémy s akné či vypadáváním vlasů.

KDY A KDE?

Vyberte si konkrétní kurz, místo a čas

Aktuální kurzy
Ceny